Samarbetet med MABI hyrbilar fortsätter - och utvecklas
27.05.2015

Samarbetet med MABI hyrbilar fortsätter - och utvecklas

Orientering
Svenska Orienteringsförbundets samarbete med hyrbilsföretaget MABI rullar vidare och nu läggs ytterligare en växel i. Från och med nu är det möjligt för alla enskilda medlemmar att nyttja avtalspriserna.

Mabi hyrbilar är ett av Sveriges största enskilda biluthyrningsföretag som finns på 120 platser i landet. Företaget erbjuder både personbilar och minibussar och sedan augusti ifjol har orienteringsklubbarna och distriksförbunden haft fina hyresvillkor tack vare ett avtal med SOFT.

Från och med nu kommer även den enskilde klubbanslutne orienteraren att kunna hyra fordon till förmånliga villkor.

Observera att föreningen ska registrera sig med kontaktuppgifter och organisationsnummer till stefan.sarin@mabi.se.

Här nedan ser du Mabis prislista som gäller för SOFT-anslutna.

Föreningsutskick-mabi

Relaterade nyheter

På lördag drar Stafettligan i gång med Måsenstafetten. Bilden från damstarten på Stafettligans deltävling i Örebro förra året.
Stort och starkt startfält när Stafettligan startar med Måsenstafetten
En tallrik skog är vad som väntar när SM Ultralång avgörs i Bråvikenterrängen den 30 mars
Ultralång SM: långa banor i lättlöpt terräng väntar
1DX 5439
Dags att ansöka om nationella tävlingar 2026
NTNUI-löpare stämplar vid en kontroll i mörkret på Tiomila i Skellefteå 2023.
Tiomila arrangeras i Tranås 2026